• NOGEN 2023
 • 2023KLIMA
 • Nogen - grzejniki przyszłości
 • Kominki wolnostojące ABX
Strona główna » Grzejniki elektryczne NOGEN » Grzejnik elektryczny NOGEN N2404 400W 6m2 GRAFITOWY

Grzejnik elektryczny NOGEN N2404 400W 6m2 GRAFITOWY

NOGEN
Energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen N2404 400W 6m2 -kolor grafitowyGrzejniki Nogen N2404 400W 6m2 -kolor białyWyposażenie grzejników Nogen
Energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen N2404 400W 6m2 -kolor grafitowy
Grzejniki Nogen N2404 400W 6m2 -kolor biały
Wyposażenie grzejników Nogen

Dostępność:Niedostępny

Koszt wysyłki:od 0,00 zł

Numer katalogowy:NOGEN_N2404_GRAFIT

Stan produktu:Nowy

Gwarancja:NOGEN - Standard - 3 lata

Moc:400 [W]

Kolor grzejnika
Gwarancja NOGEN
Stopki (kółka)
Zamówienia tel.
544 296 610

Cena: 2 499,00 zł

Brak zmiany ceny produktu w ciągu ostatnich 30 dni

Chwilowo niedostępny

dodaj do schowka

 • Opis produktu
 • Linki (4)
 • Recenzje produktu (0)

Energooszczędny grzejnik elektryczny najnowszej generacji NOGEN N2404 400W 6m2 GRAFITOWY

 
grzejniki Nogen - wyprodukowano w Polsce.

Grzejniki elektryczne Nogen zawierają w sobie chronione patentami rozwiązania opracowane przez polskich inżynierów, które powodują niezwykle efektywne przekazywanie ciepła do otoczenia. Grzejnik NOGEN trzykrotnie szybciej nagrzewa pomieszczenie niż inne grzejniki o tej samej mocy, co oznacza trzykrotnie mniejsze zużycie energii. PRODUKT POLSKI.


Dane techniczne:

 • Moc grzejnika: 400 W
 • Ogrzewana powierzchnia: do 6 m2 (przy wysokości 2,5m)
 • Wymiary: 285 mm x 480 mm x 150 mm
 • Masa grzejnika: 4 kg
 • Długość przewodu: 2 m
 
Energooszczędny grzejnik elektryczny Nogen N2404 400W

Grzejnik elektryczny Nogen N2404 400W w kolorze grafitowy


Grzejniki Nogen są sprzedawane z następującym wyposażeniem:

 • Programator - umożliwiający precyzyjne sterowanie pracą grzejnika: tryb pracy manual i auto
 • Czujnik przewodowy zakończony wtykiem chinch, 7m długości
 • Czujnik bezprzewodowy oparty na komunikacji FM o zasięgu w otwartej przestrzeni do 100m. Czujnik bezprzewodowy wyposażony jest w 3 baterie R6
 • Antena zwiększająca zasięg bezprzewodowego czujnika temperatury
 • Przewód zasilający do sieci 230V/50Hz o długości 2m
 • Uchwyt do mocowania urządzenia na ścianie + kołki montażowe
Wyposażenie grzejnika NOGEN

Wyposażenie grzejnika NOGEN

Jak działają grzejniki Nogen?

Ideą działania grzejników NOGEN jest ich unikatowa konstrukcja. Elementem grzejnym nie jest sama grzałka wykonana z drutu oporowego, lecz zespół grzałek, które pracują są w konstrukcji zamkniętej, a tym samym nie mają kontaktu z przepływającym powietrzem. Są one umieszczone w unikalny sposób w radiatorze grzejnika. Grzejniki NOGEN maksymalnie wykorzystują pobraną energię elektryczną bez strat.

Grzałki oddają ciepło do radiatora, czyli wymiennika ciepła. Grzejniki NOGEN posiadają opatentowaną i jedyną na rynku konstrukcję wymiennika ciepła. Zbudowany on jest z kilkudziesięciu kształtowników, które przypominają swoją budową kominy. Taka budowa wymiennika ciepła zwiększa do maksimum powierzchnię na której wymieniane jest ciepło.

Bardzo wysoka intensywność wymiany ciepła pomiędzy powierzchnią wymiennika ciepła a przepływającym powietrzem jest cechą wyróżniającą grzejniki NOGEN spośród innych grzejników elektrycznych dostępnych na rynku.

Dzięki temu grzejnik bardzo szybko ogrzewa pomieszczenie, a tym samym pracuje krócej, co skutkuje zmniejszeniem zużycia energii elektrycznej.

Powyższe parametry sprawiają, iż grzejniki NOGEN wymieniają powietrze w pomieszczeniu od 3 do 4 razy szybciej, niż tradycyjne konwektory elektryczne o tej samej mocy.

Wymiana powietrza od 3 do 4 razy szybsza od tradycyjnych grzejników = od 3 do 4 razy niższe koszty ogrzewania !

 
Grzejniki elektryczne Nogen

Zdjęcie podglądowe: grzejniki w kolorze białym

Energooszczędne grzejniki elektryczne Nogen z kółkami

Zdjęcie podglądowe: grzejniki w kolorze grafitowym ze stopkami (za dopłatą).

Dlaczego grzejniki Nogen są energooszczędne?

Oszczędność grzejników NOGEN

Kluczowym założeniem projektantów grzejników NOGEN było: maksymalne wykorzystanie pobranej energii elektrycznej, przetworzenie jej na energię cieplną i w najlepszy możliwy sposób przekazanie jej do otoczenia.

Dzięki innowacyjnym, niespotkanym wcześniej i najnowocześniejszym rozwiązaniom, grzejniki elektryczne NOGEN są znacznie wydajniejsze od innych dostępnych na rynku grzejników elektrycznych.

Instalacja grzejników nie wymaga praktycznie żadnych nakładów inwestycyjnych. Jedyny koszt, jaki ponosi użytkownik to koszt samych urządzeń. Nie potrzeba tutaj budowy kotłowni, rozległych instalacji grzewczych, czy też specjalnych instalacji kominowych i wentylacyjnych.

Ogrzewanie oparte na grzejnikach NOGEN można bardzo łatwo rozbudowywać, np. w przypadku rozbudowy domu. Jedyne co należy wówczas zrobić to dokupić i zamontować kolejne grzejniki NOGEN.

Funkcjonalność

Funkcjonalność grzejników NOGEN

Grzejniki NOGEN działają bezobsługowo !!!

Po zaprogramowaniu grzejnika działa on automatycznie. W porównaniu do innych źródeł ciepła (np. kocioł węglowy) nie jest tu konieczne dokładanie paliwa, regulacja urządzenia, czy też czyszczenie zasobnika.

Stosując grzejniki NOGEN minimalizujemy również dodatkowe koszty eksploatacyjne, np. koszty przeglądów instalacji (przegląd większości instalacji grzewczych powinien się odbywać minimum raz w roku, elektrycznej zaś raz na 5 lat).

Bardzo ważnym czynnikiem jest również wkład pracy ludzkiej. Dzięki zastosowaniu grzejników NOGEN, które są praktycznie bezobsługowe, unikamy straty czasu i pracy poświęcanej na zakup i składowanie paliw stałych, a także później na usuwanie odpadów powstałych w wyniku ich spalania.

Grzejniki NOGEN nie wymagają konserwacji oraz są bardzo proste w montażu i demontażu. Fabrycznie grzejniki wyposażone są w uchwyty do montażu naściennego. Za dopłatą istnieje możliwość dokupienia kółek (stopek).

Montaż grzejników NOGEN jest łatwy i nie wymaga specjalnych umiejętności.

Grzejniki NOGEN pozwalają na osiągnięcie w łatwy sposób różnych temperatur w różnych pomieszczeniach. Każdy grzejnik NOGEN mierzy temperaturę pomieszczenia w którym jest zainstalowany i w razie potrzeby podnosi ją do wartości na jaką został zaprogramowany.

W przypadku konieczności zastosowania kilku grzejników NOGEN w jednym pomieszczeniu istnieje możliwość zintegrowania pracy kilku grzejników z jednym czujnikiem bezprzewodowym.

Samo podłączenie grzejnika NOGEN opiera się na wpięciu wtyczki do gniazdka sieciowego 230V. Duży zakres mocy grzejników oraz różnorodność ich wymiarów pozwalają na zastosowanie grzejników NOGEN praktycznie w każdym pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo działania grzejników Nogen

Bezpieczeństwo grzejników NOGEN

Grzejniki NOGEN gwarantują najwyższe bezpieczeństwo użytkowania.

Grzejniki są bezpieczne dla otoczenia- obudowa nie nagrzewa się, zatem nie istnieje ryzyko oparzenia.

Grzejniki posiadają podwójne zabezpieczenie termiczne, co chroni je przed nadmiernym rozgrzaniem, powstałym w skutek nieprawidłowego użytkowania (np. zastosowanie grzejnika jako suszarki do ubrań). Pozwala to na możliwość bezpiecznego pozostawienia grzejnika nawet na czas długich wyjazdów, gdyż nie stwarza on zagrożenia pożarem, wybuchem, czy też zaczadzeniem. W przeciwieństwie do systemów wodnych grzejniki NOGEN nie stwarzają też ryzyka zalania mieszkania na skutek nieszczelności instalacji wodnej.

Sterowanie grzejnikiem NOGEN

Sterowanie grzejników NOGEN

Grzejnik NOGEN posiada wbudowany programator. Pozwala on na dowolne sterowanie grzejnikiem w dwóch trybach: manualnym i automatycznym.

W programie manualnym na bieżąco możemy regulować żądaną temperaturę w pomieszczeniu.

W trybie automatycznym ustalamy jakie temperatury mają być w pomieszczeniu w danych godzinach określonych dni tygodnia. Wyręcza to użytkownika z pilnowania temperatury oraz czasu pracy grzejnika.

W trybie automatycznym mamy możliwość 10 ustawień temperatury na dobę, 7 dni w tygodniu.

Programator steruje również zabezpieczeniami grzejnika, a także posiada wbudowany licznik prądu. Pozwala to na monitorowanie zużycia energii elektrycznej, a także obliczenia faktycznych kosztów użytkowania grzejnika w złotówkach.

Aby zapobiec wprowadzaniu zmian w pracy grzejnika NOGEN przez osoby niepowołane, dostęp do programatora jest dostępny po wpisaniu 5-cyfrowego kodu PIN. Jest to bardzo istotne dla grzejników zainstalowanych, np. w miejscach publicznych, gdzie uniemożliwia się osobom trzecim zmianę ustawień temperatur oraz czasu pracy grzejnika.

Komunikaty programatora dostępne są w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i norweskim.

Odczytywanie temperatury pomieszczenia w grzejnikach NOGEN

Odczyt temperatury w grzejnikach NOGEN może odbywać się dwoma sposobami:

 • Poprzez czujnik bezprzewodowy
  Bardzo wygodne w użytkowaniu i nowoczesne urządzenie. Czujnik bezprzewodowy po włożeniu baterii samoczynnie łączy się z grzejnikiem. Na bieżąco odczytuje temperaturę w pomieszczeniu dając informacje grzejnikowi NOGEN o ewentualnej konieczności grzania.
 • Poprzez czujnik przewodowy
  Czujnik przewodowy znajduje się na przewodzie o długości 7m. Po podłączeniu do grzejnika należy umieścić go w miejscu, które najtrafniej identyfikuje faktyczną temperaturę występującą w pomieszczeniu. Największą zaletą czujnika przewodowego jest fakt, że jest zasilany bezpośrednio z grzejnika NOGEN, dzięki czemu nie istnieje ryzyko rozładowania baterii czujnika.
Oba czujniki wchodzą w skład zestawu grzejnika NOGEN.

Grzejniki NOGEN - ekologiczne źródła ciepła

Grzejniki NOGEN są urządzeniami przyjaznymi środowisku. Zapewniają najwyższy komfort użytkowania oraz najniższe koszty eksploatacji, a przy tym funkcjonują zużywając "czystą energię" pozyskiwaną również ze źródeł odnawialnych. Kupując grzejniki NOGEN użytkownicy przyczyniają się do niepowstawania niskiej emisji, która jest główną przyczyną tworzenia się smogu.

Grzejniki NOGEN doskonale współpracują z odnawialnymi źródłami energii (OZE) takimi jak elektrownie wiatrowe, fotowoltaiczne czy wodne.

Energooszczędne grzejniki NOGEN nie emitują żadnych gazów, spalin, ani odpadów stałych. Idealnie nadają się dla alergików i astmatyków- nie zmieniają naturalnej wilgotności powietrza, są bezwonne, nie wywołują efektu palenia kurzu.

Koszty użytkowania grzejników NOGEN

Poniżej przedstawiono przykładowe zużycia energii i koszty użytkowania grzejników NOGEN.

Koszt ogrzewania grzejnikami NOGEN domu o powierzchni 57m2
Zestawienie kosztów eksploatacji grzejnikami NOGEN dla domu o powierzchni 57m2
Koszt ogrzewania grzejnikami NOGEN domu o powierzchni 74m2
Zestawienie kosztów eksploatacji grzejnikami NOGEN dla domu o powierzchni 74m2
Koszt ogrzewania grzejnikami NOGEN domu o powierzchni 120m2
Zestawienie kosztów eksploatacji grzejnikami NOGEN dla domu o powierzchni 120m2

Przykładowy miesięczny koszt użytkowania grzejników NOGEN

Przykładowy miesięczny koszt użytkowania grzejników NOGEN

Zastosowanie grzejników Nogen

Grzejniki NOGEN idealnie sprawdzają się jako źródła ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, handlowych, czy też usługowych.

Mogą być również zastosowane jako urządzenia ogrzewające w domkach letniskowych, sklepikach, pomieszczeniach gospodarczych itp.

Grzejniki NOGEN świetnie nadają się dla osób starszych, gdyż są bezobsługowe, bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

Design grzejników

Grzejniki NOGEN standardowo występują w dwóch wersjach kolorystycznych: białym i grafitowym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, którzy cenią sobie ciekawe, oryginalne wnętrza, grzejniki NOGEN mogą zostać wyposażone w panele dekoracyjne. Panele dekoracyjne wyprodukowane są z wysokiej jakości hartowanego szkła, wzmocnionego folią co sprawia, iż panel jest trwały i bezpieczny w użytkowaniu.

Grafika na panelu powstaje nowoczesną metodą nadruku UV, co sprawia, iż nadruk jest trwały i doskonale oddaje rzeczywiste obrazy. Posiadamy bogatą bazę gotowych wzorów, grafik oraz fotografii. Poza tym dajemy klientowi pełną możliwość personalizacji grafiki na panelu – klient może wykorzystać swój wzór, zdjęcie lub inną formę graficzną.

Dane techniczne grzejników NOGEN

Dane techniczne grzejników NOGEN

Patenty, nagrody i certyfikaty

Patenty i certyfikaty grzejników NOGEN
Nagrody grzejników NOGEN

Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.

USTAWIENIA PLIKÓW COOKIES
Są zawsze włączone, ponieważ umożliwiają podstawowe działanie strony. Są to między innymi pliki cookie pozwalające pamiętać użytkownika w ciągu jednej sesji lub, zależnie od wybranych opcji, z sesji na sesję. Ich zadaniem jest umożliwienie działania koszyka i procesu realizacji zamówienia, a także pomoc w rozwiązywaniu problemów z zabezpieczeniami i w przestrzeganiu przepisów.
Pliki cookie funkcjonalne pomagają nam poprawiać efektywność prowadzonych działań marketingowych oraz dostosowywać je do Twoich potrzeb i preferencji np. poprzez zapamiętanie wszelkich wyborów dokonywanych na stronach.
Pliki analityczne cookie pomagają właścicielowi sklepu zrozumieć, w jaki sposób odwiedzający wchodzi w interakcję ze sklepem, poprzez anonimowe zbieranie i raportowanie informacji. Ten rodzaj cookies pozwala nam mierzyć ilość wizyt i zbierać informacje o źródłach ruchu, dzięki czemu możemy poprawić działanie naszej strony.
Pliki cookie reklamowe służą do promowania niektórych usług, artykułów lub wydarzeń. W tym celu możemy wykorzystywać reklamy, które wyświetlają się w innych serwisach internetowych. Celem jest aby wiadomości reklamowe były bardziej trafne oraz dostosowane do Twoich preferencji. Cookies zapobiegają też ponownemu pojawianiu się tych samych reklam. Reklamy te służą wyłącznie do informowania o prowadzonych działaniach naszego sklepu internetowego.
ZATWIERDZAM
Szanujemy Twoją prywatność.
Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności . Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce.
USTAWIENIA
ZGADZAM SIĘ