• Nogen - grzejniki przyszłości
  • Grzejniki elektryczne CONVECTOR
  • Kominki wolnostojące ABX
Strona główna » Blog » Energooszczędne grzejniki elektryczne NOGEN - tanie i bezpieczne ogrzewanie.
PolskiAngielski

Energooszczędne grzejniki elektryczne NOGEN - tanie i bezpieczne ogrzewanie.

Data dodania: 02-10-2018Wyświetleń: 1527Grzejnik elektryczny NogenElektryczny system grzewczy NOGEN to nowa generacja grzejników elektrycznych konwektorowych o obniżonym zużyciu energii elektrycznej i większej wydajności cieplnej niż grzejniki wodne, olejowe konwektorowe czy kumulacyjne. Funkcjonuje na zasadzie maksymalnego wykorzystywania pobieranej energii elektrycznej i przetwarzania jej na energię cieplną. Jest dużo bardziej wydajny, niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Znaczne oszczędności przynosi również wykorzystanie tańszej energii elektrycznej oferowanej w strefie nocnej taryfy G12.

Grzejniki NOGEN należą do grupy konwektorów elektrycznych, jednakże elementem grzejnym w grzejnikach nie jest sama grzałka wykonana z drutu oporowego, ale cały zespół takich grzałek umieszczonych w odpowiedni sposób w radiatorze grzejnika. Posiadają nowatorskie rozwiązania technologiczne dotyczące metody rozgrzewania i przekazywania energii cieplnej na zewnątrz elementu grzejnego radiatora, która pozwala na osiągnięcie wysokiej sprawności grzejnika.

Grzałki oddają swoją całą energię od wewnątrz do radiatora zbudowanego ze stu trzydziestu kształtowników (kominów) i dzięki temu w znaczny sposób zwiększają konwekcję i maksymalnie wykorzystują pobraną energię elektryczną. Masa i powierzchnia radiatora jest kilka tysięcy razy większa od masy samej grzałki z drutu oporowego. Temperatura radiatora osiąga 165°C przy pełnym przepływie powietrza przez radiator. Kształt radiatora jest tak dobrany, aby ciepło w najbardziej możliwy efektywny sposób zostało przekazywane do otoczenia.  Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań, powietrze w grzejnikach NOGEN nagrzewane jest szybko i szybko zostaje przetransportowane do otoczenia. W grzejnikach o mocy 2000W powietrze wylatujące z radiatora ma temperaturę 100°C i prędkość 1,1 m/s. Powyższe parametry sprawiają, iż grzejniki NOGEN są w stanie 3-4 krotnie szybciej wymienić powietrze w pomieszczeniu, niż tradycyjne konwektory elektryczne o tej samej mocy.Grzejniki energooszczędnr NOGEN

Elektryczny system grzewczy NOGEN nie wymaga konserwacji i działa bezobsługowo, jest łatwy w montażu i demontażu (np.przy przemeblowaniu). Wielkim atutem systemu NOGEN jest łatwość i niezależność regulacji temperatur w różnych pomieszczeniach. Grzejnik NOGEN dokonuje pomiaru temperatury pomieszczenia, w jakim jest zainstalowany i w razie potrzeby podnosi ją do wartości, na jaką zostanie zaprogramowany.

Podłączenie do instalacji elektrycznej jest bardzo proste, ponieważ grzejniki NOGEN wyposażone są w przewody zasilające zakończone wtyczką sieciową. Różnorodność grzejników NOGEN sprawia, że w łatwy sposób możemy dobrać odpowiedni grzejnik do danego pomieszczenia. Grzejniki NOGEN można stosować praktycznie w każdego rodzaju pomieszczeniach – mieszkalnych, biurowych, handlowych, usługowych.

Zastosowany w grzejnikach elektrycznych NOGEN system zabezpieczeń gwarantuje bezpieczne użytkowanie – możemy pozostawić system włączony nawet na czas długich wyjazdów, ponieważ nie stwarza on zagrożenia wybuchem, pożarem, zaczadzeniem itp. Nie musimy się obawiać, że powstanie ryzyko zalania mieszkania na skutek nieszczelności instalacji c.o. Są one bezpieczne dla otoczenia ponieważ obudowa nie nagrzewa się nadmiernie i nie istnieje ryzyko oparzenia

Grzejniki NOGEN posiadają zarówno certyfikat europejski CE, jak i certyfikat bezpieczeństwa B.

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog